Cyber Insurance Conference 2018 - Zveme Vás na 2. ročník konference k pojištění kybernetických rizik Cyber Insurance Conference 2018, kterou pořádá Principal engineering spolu s Českou Asociací Pojišťoven (ČAP). Akce je určena pro profesionály v pojišťovnictví, jako jsou underwiteři, likvidátoři, produktoví manageři, aktuáři, obchodníci, management pojišťoven, makléři. Týká se také dodavatelů IT služeb, odborníků na kybernetickou bezpečnost a všech dalších zájemců o tuto novou problematiku.

Datum konání: 15. května 2018, hotel Occidental, Na Strži 1660/32, 140 00 Praha 4-Krč, stanice metra Budějovická

Kontaktní osoba: Alena Zigáčková, tel.: 222 350 162, 724 521 181, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Účastnický poplatek: 2000 Kč. vč. DPH.

Účastí na konferenci získáte odpovědi na řadu témat:

 • jak lépe pochopit kybernetická rizika a možnost jejich upisování
 • jak připravit strategii pojišťovny v hodnocení kybernetických rizik a vývoji produktů
 • jak zvýšit povědomí pojišťoven a klientů o pojištění kybernetických rizik
 • jak působí kybernetická rizika na klienty a jaké jsou jejich požadavky a potřeby
 • jak pojištění prodávat a Jaké jsou dnes zkušenosti z prodeje tohoto typu pojištění

Hlavní příspěvek přednáší Martin Kreuzer z přední světové zajišťovny MunichRe, expert na oblast cyber insurance.Příspěvek bude v angličtině a bude tlumočen.

Na konferenci přednášejí:

 • Jan Matoušek, Výkonný ředitel České asociace pojišťoven
 • Martin Hudeček, Člen Insurance Strategy Boardu
 • Jiří Fialka, Deloitte Czech republic, Partner Advisory Services
 • Martin Kreuzer, Munich RE, Corporate Underwriter Cyber Risks
 • Petr Jedlička, Hlavní analytik, ČAP, Supin
 • doc. Ing. Zdeněk Lokaj, Ph.D, Fakulta dopravní ČVUT v Praze, Ústav aplikované informatiky v dopravě
 • Martin Dobiáš, Digital Advisory, Microsoft
 • Mirek Čermák, Cyber security expert, Clever & Smart/ Principal engineering
 • Pavel Enderle, Miloslav Pavelka, Sales Executive, Teskalabs
 • Eliška Nováčková, Městský soud Praha

Program konference:

8:30 - 9:00            Registration - Warming Up

9:00 - 9:15            Uvítání a úvodní slovo - Jan Matoušek

České pojišťovnictví reaguje na rozvoj technologií a související rizika pro podnikatele i spotřebitele. ČAP iniciuje vznik platformy pro rozvoj pojištění kybernetických rizik a odbornou debatu. Důležitá hlediska jsou přitom sdílení mezinárodních zkušeností a praxe, posílení ekosystému a akcelerace trhu.

9:15 - 9:40            Pojištěni kybernetických rizik - další trik pojišťoven? - Martin Hudeček

Kybernetická rizika vznikají v nekonečném digitálním prostoru, mají ovšem reálné, hmatatelné a významné důsledky. Role pojišťoven je tedy nezpochybnitelná, chránit před nimi. Co ale dělají pojišťovny? Umí své klienty ochránit? Tady není místo pro výmluvy!

9:40 - 10:05         Paralely mezi pojištěním kybernetických rizik a dalšími službami pojišťoven. Jaká strategie bude vítězem? - Jiří Fialka

Pojištění kybernetických rizik je pro pojišťovny nový obor. Přistoupí k němu inovativně, nebo budou opakovat stejné chyby jako doposud v tradičních pojištěních?

10:05 - 10:50       KEYNOTE Jaká jsou úskalí pojištění kybernetických rizik? Denní praxe přináší nové zkušenosti a další výzvy. - Martin Kreuzer

Pro dobrou přípravu a prodej je potřeba kybernetickým rizikům dobře porozumět, připravit přístup a strategii k hodnocení rizik, likvidaci a dalším potřebným službám. Je také třeba připravit dobrou strategii prodeje. A jaké jsou zkušenosti z prodeje toho pojištění? A jaké jsou tržní trendy.

10:50 - 11:15       Cofee Break

11:15 - 11:40       Auta se mění v počítače na kolech. Co vlastně budou pojišťovny pojišťovat? - Petr Jedlička

Dnešní automobily se plní daty z okolního prostředí a samy velké množství dat tvoří. Tyto informace významně ovlivňují chování vozidel v dopravě nebo jsou předávány dalším subjektům. Do hry také vstupují nová kybernetická rizika. Jak tato nová situace ovlivní business pojišťoven?

11:40 - 12:05       Internet věcí masově proniká do firem. Přináší jednak netušené možnosti, ale také netušená rizika. - Zdeněk Lokaj

Internet věcí (IoT) nabízí podnikům nové způsoby, jak zvyšovat jejich výkonnost. Na druhou stranu neustálé propojení a sdílení dat také vytváří nová rizika pro ohrožení podnikových i klientských informací. Můžou pojišťovny firmám pomoci ochránit jejich business?

12:05 - 12:30       Ve firmách se stále více mluví o datech v cloudech. Jaká data a rizika se vlastně budou pojišťovat? - Martin Dobiáš

Firmy přesouvají svoje data a údaje mimo svůj přímý dosah do tzv. cloudů. Cloudy podnikům zlevňují výrobu a zvyšují jejich schopnost automatizované výroby. Domácí společnosti se ale obávají rizik zneužití svých dat a dopadů na jejich business. Co to může znamenat pro pojišťovny?

12:30 – 13:30      Oběd

13:30 - 13:55       Firmy se plní hardwarem, softwarem a uživateli. Jak vlastně hodnotit jejich kybernetickou rizikovost z pohledu pojišťoven? - Mirek Čermák

Jedním z klíčových parametrů je pro pojišťovny hodnocení rizikovosti klientů. Podle čeho má pojišťovna hodnotit kybernetická rizika u jednotlivých klientů? A je třeba klást větší důraz na hardware a software nebo na uživatele?

13:55 - 14:20       Pojišťovnám chybí pro pojištění kybernetických rizik klíčová statistická data. Na druhou stranu tato rizika lze ve firmách řídit a dokonce jejich dopady a výskyt předvídat. Jak toho mohou pojišťovny využít? - Pavel Enderle, Miloslav Pavelka

Chování jednotlivých firem v kyberprostoru nebo i celých tržních segmentech lze dobře sledovat a vyhodnocovat. Lze také možná kybernetická rizika, jejich výskyt a dopady předvídat? A co mohou pojišťovny využít pro podporu svých pojištěných klientů?

14:20 - 14:40       Jak se dnes staví právo ke kyberkriminalitě? A o co se budeme zítra soudit?
- Eliška Nováčková

Dnešní právo již dnes může dobře reagovat na trestné činy, páchané v kyberprostoru, a způsobené škody. Veřejnost sice věnuje pozornost těm největším případům, ale počty trestních činů rostou i u nás. A blízká budoucnost také nebude rozhodně růžová.

14:40 -   15:10     Diskuzní panel     Martin Hudeček, Martin Kreuzer, Martin Dobiáš, Zdeněk Lokaj a další

15:10                     Co si z konference odnést? Finální myšlenky a shrnutí konference - Martin Hudeček

Stáhněte si:

Pozvánka_Cyber Insurance Conference 2018_15.5

Program_Cyber Insurance Conference 2018_15.5

Přihláška na konferenci